Front drewniany

Fronty drewniane należą do najbardziej szlachetnych frontów. Posiadają unikalną i niepowtarzalną strukturę naturalnego drewna. Stosowane są najczęściej przy aranżacjach w stylu klasycznym. Bardzo dobrze komponują się w połączeniu z innymi naturalnymi materiałami np. kamień, ceramika, szkło.

Do produkcji frontów najczęściej stosuje się krajowe gatunki drewna tj. sosna, świerk, dąb, buk, olcha, brzoza. Drewno na fronty musi być odpowiednio wysezonowane oraz pozbawione wad mogących mieć wpływ na jego wytrzymałość np. pęknięcia czy sęki. Dodatkowo, front drewniany musi być zabezpieczone przed zmianą koloru i chłonięciem wilgoci odpowiednim lakierem lub bejcą.

Fronty drewniane można wybarwiać na dowolny kolor oraz frezować w nim dowolne kształty. Na rynku dostępne są fronty w całości wykonane z drewna bądź o konstrukcji ramkowej. W frontach ramowych płycina często jest fornirowana. Warto zaznaczyć, że uszkodzony lub stary front drewniany może zostać poddany renowacji, co pozwoli przywrócić mu jego blask.