Front lakierowany

Fronty lakierowane są bardzo modne i stosuje się je przy większości styli. Bogata paleta kolorystyczna oraz możliwość wymieszanie indywidualnego koloru sprawia, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Fronty lakierowane są odporne na wilgoć oraz temperaturę natomiast mniej odporne na zarysowania i odpryski. Przy wymianie uszkodzonego frontu na nowy może być różnica w jego kolorze.

W zależności od jakości mogą być wykonane na bazie płyty MDF bądź wiórowej. Dużo bardziej odporne są fronty wykonane na płycie MDF ze względu na ich większą gęstość. Surową płytę pokrywa się kilkoma warstwami lakieru. Ich liczba uzależniona jest od stopnia wytrzymałości oraz połysku, jakie planujemy uzyskać. Jakość wykonania lakierowania ma wpływ na odporność frontu na zarysowanie, uderzenia oraz odpryśnięcie powłoki lakieru. Wytrzymałość lakieru zwiększa zastosowanie odpowiedniego podkładu na płytę, a warstwa UV na powłoce lakierowanej zapobiegnie zmianie koloru pod wpływem słońca.

Fronty lakierowane mogą być dostępne w wykończeniu: matowym, satynowym, wysokim połysku. Fronty wykonane na płycie MDF mogą mieć dowolnie frezowane wzory.