Meble kuchenne trendy 2016 r.

Nowoczesność w połączeniu z klasyką, ponadczasowa elegancja, funkcjonalność to główne cechy trendów w zabudowie kuchennej na 2016 r. Bardzo bezpieczne połączenie dwóch podstawowych nurtach sprawia, że proponowane rozwiązania są uniwersalne, piękne i ponadczasowe. Najpopularniejszym rozwiązaniem układu zabudowy kuchennej pozostaje w dalszym ciągu bardzo funkcjonalna kuchnia z wyspą zarówno w formie otwartej jak i zamkniętej.

1. Kuchnia nowoczesna z elementami klasyki

Styl nowoczesny jest minimalistyczny i raczej surowy  aby dodać mu trochę ciepła łączy się go z elementami stylu klasycznego. Klasyka nigdy się nie nudzi i nie wychodzi z mody, a zastosowana w minimalistyczny sposób sprawia wrażenie czystej elegancji. Betonowe faktury na ścianach lub na podłodze, jednobarwne fronty w kolorach bieli, czerni lub szarości oraz nowoczesne dodatki w połączeniu z klasyczną ramką na frontach świetnie się komponują. Na blaty kuchenne idealnie wpasują się naturalne materiały takie jak kamień czy drewno.

Meble kuchenne trendy 2016 r.

2. Skandynawski minimalizm

Coraz bardziej popularnym i modnym stylem jest styl Skandynawski. Z jednej strony minimalizm i prostota z drugiej wygoda i funkcjonalność, wyróżniające ten styl mają coraz więcej swoich zwolenników. Nowoczesne proste bryły przełamywane naturalnym drewnem nabierają pożądanego przez niektórych ciepła. Nie zapominajmy tu o oświetleniu, ważne aby możliwie jak najwięcej naturalnego światła wpadało do naszego pomieszczenia. Podobnie jak poprzednio w kolorystyce króluje biel, czerń oraz odcienie szarości, które tym razem łączymy z ceramiką, szkłem oraz naturalnym drewnem.

skan

3. Subtelne retro

Powrót do stylu retro inspirowany filmami z lat 50 i 60 – tych. Charakteru w pomieszczeniu kuchennym dodają designerskie sprzęty AGD tj. Smeg lub KitchenAid. Bardzo ważne są też dodatki takie jak plakaty, obrusy czy ściereczki w wyraziste wzory. Charakterystyczna pastelowa kolorystyka lub występujące intensywne kolory mogą być stosowane w całej aranżacji bądź jako pojedynczy dodatek na bazowej bieli.

www.onekingdesign5